• Esenbey Mah. Elhacı Mahmut Cad. Giray Pasajı 42/P-5
  Niğde / MERKEZ

 • (388)213 15 71
  giraykonut@gmail.com

NİĞDE STATİK PROJE ÇİZİMİ YAPIYORUZ.

Niğde statik proje çizimi yapan firmalar içerisinde işini profesyonelce yapan firmamız, proje çiziminde de, incelemesinde de projenin sağlam temeller üzerine yapılıp yapılmadığını dikkate alır. Sektördeki bir çok firma statik projeye sonradan bakarken, firmamız özellikle statik proje çizimi konusuna fazlasıyla önem göstermektedir.

 

STATİK PROJE NEDİR?

Niğde statik proje çizimi yapan firmamız, bir yapının tüm elemanlarının hesaplanarak krokisinin çıkarılma işlemini özenle yapar. Malzemelerin ağırlığı, mukavemeti, hacmi ve ölçülerini de hesaplayarak yapının genel statik proje çizimini yapıyoruz. Amacımız, sapma payını en aza indirerek inşası yapılacak yapıyı tamamlanmadan önce görmektir. Bu konuda güvenebileceğiniz mühendislerimiz sayesinde ileride karşılaşılacak sorunlar öngörülebilir ve erkenden önlem alınabilir.

Statik proje okuma işi de en az çizimi kadar önemli bir konudur. Çünkü statik proje çiziminin kendine özgü özellikleri vardır. Bunlardan en önemlisi Niğde statik proje çizimi içerisinde kullanılan kısaltmalardır. Kullanılacak malzemelerin ölçüsü, kolon ve kirişlerin yeri, ölçüleri ve bu örnekler gibi daha birçok bilgi bu kısaltmalar sayesinde okunabilmektedir. Mühendisler ile mimarların ortak kısaltmaları kullanması, doğabilecek hataları en baştan engeller ve her iki uzmanın da uyumlu şekilde çalışmasını sağlar.

STATİK HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Statik hesaplama, statik proje çizimi aşamalarının en önemli adımıdır. İnşaatı yapılacak binanın sabit ve hareketli yüklere karşı dayanıklılığının ve direncinin hesaplanması için çok ince detaylar da dikkate alınarak mükemmel bir hesaplama yapılır. Yapılacak inşaatın maliyeti, harcanacak tüm maliyetler ile birlikte statik proje bedeli de bu aşamada belirlenir. Niğde statik proje çizimi yapan mühendislerimiz binanın bulunduğu zeminin kaçıncı derece deprem bölgesi olduğuna, depreme ne kadar dayanıklı olacağına kadarki tüm bilgileri bu hesabın içine katar.

NİĞDE STATİK PROJE ÇİZİMİ AŞAMALARI NELERDİR?

Statik proje çizim aşamaları oldukça detaylıdır. Döşeme aşaması, bu aşamalardan ilkidir. Döşemeler beton olabileceği gibi ahşap ve çelik de olabilir. Örneğin maksimum taşıma gücüne ihtiyaç duyan bir proje de çelik döşemelerin kullanılması elzemdir. Ahşap döşemeler hafifliği ve esnekliği ile ön plana çıkarken yangına karşı zayıf, aynı zamanda ses iletkenliği de yüksektir. Niğde statik proje çizimi yapan mühendislerimiz bu konuların tümünde sizlere aydınlatıcı bilgileri de vermektedir.

Yapının katlarını ayıran betonarme döşemelerde en önemli husus, yapının inşa edilecek bölgenin kaçıncı derece deprem bölgesi olduğunun tespitidir. Deprem bölgelerinde demir kalınlığı en az 10 cm olmalıdır. Temel üstü yüksekliği de önemli bir husustur.

Temel üstü yüksekliği aşağıdaki gibi olmalıdır..

 • 1. derece deprem bölgesinde 12,00 m
 • 2. derece deprem bölgesinde 15,00 m
 • 3. derece deprem bölgesinde 18,00 m
 • 4. derece deprem bölgesinde 21,00 m

Niğde statik proje çizimi yapan firmamızın fiyatları, çizeceğimiz projenin detayına ve yapılacak binanın zorluğuna göre değişiklik göstermektedir. Çizim aşamalarını zorlaştıran ve çizim süresini uzatan detaylı projelere statik proje çizimi yapan firmamız, daha fazla zaman ayıracağı için projenizle ilgili detaylı ve tam bilgiler vermeniz gerekmektedir.

TOPLU PROJE ÇİZİMLERİNDE AVANTAJLI FİYATLAR

Firmamız toplu statik proje çizimlerinde, projelerin özenle çizilmesine verdiği önemi aynı zamanda çizimlerin süresine de vermektedir. Projelerinizin zamanının ne kadar değerli olduğunun en az sizler kadar farkında olarak, özenle ve bir o kadar da hızlı şekilde toplu statik proje çizimlerinizi de gerçekleştiriyoruz. Toplu proje çizimlerinizde en uygun fiyat, hızlı zaman ve özenli iş istiyorsanız doğru yerdesiniz.

NİĞDE STATİK PROJE ÇİZİMİ ÖRNEKLERİ

Statik proje çizimi yapan firmalar, çoğunlukla yaptıkları işin zorluğundan bahseder. Giray Konut olarak biz ise yaptığımız projelerden bahsetmeyi tercih ediyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız tüm projelerde hiç bir sorun yaşamamak ve projelerini yaptığımız referanslarımızın memnuniyeti, yaptığımız işteki en büyük motivasyon kaynağımızdır. Dilerseniz Niğde statik proje çizimi örnek referansları için bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

 • Tel : 0 (388) 213 15 71
 • Eposta :giraykonut@gmail.com