• Esenbey Mah. Elhacı Mahmut Cad. Giray Pasajı 42/P-5
    Niğde / MERKEZ

  • (388)213 15 71
    giraykonut@gmail.com

TARİHÇE

 Giray Konut yaklaşık yarım asırlık tarihiyle Türkiye’nin en köklü inşaat ve mühendislik şirketlerinin başında gelir.
Şirketin tarihi, resmi olarak 1968 yılında, saygıdeğer iş adamı merhum İbrahim Giray’ın girişimiyle başlar. İnşaat sektöründe, yeni bir devri başlatan İbrahim bey, her şeyin başlangıcı olan Giray İnşaat’ı kuran kişidir.
 Giray İnşaat, hizmet vermeye başladığı ilk yıllarda, İbrahim Giray’ın yoğun çalışması ve fedakarlıklarıyla birlikte kısa süre içerisinde oldukça güçlenmiştir. Dolayısıyla, yeni kurulan bu küçük şirket kısa süre içerisinde Niğde’nin öncü inşaat firması hâline gelmiştir. Bu sayede birçok Niğdeli ev sahibi olmuş ve İbrahim bey halkın sevgisini kazanmıştır. İbrahim bey, bugün hâlâ halk arasında saygıyla anılır.
 

1999 yılı itibarıyla, şirketin başına, Yönetim Kurulu Başkanı olarak Mustafa Giray geçmiştir. İbrahim Giray beyefendinin çalışma prensibine ve felsefesine layıkıyla sadık kalan Mustafa bey, kısa süre içerisinde birçok Niğdeliyi, tıpkı İbrahim bey gibi, ev sahibi yapmıştır.
 Mustafa Giray, hizmet hayatının başından itibaren, sadece halkın sevgisini kazanmakla kalmamış, ayrıca, yönetim ve personel, mühendisler ve işçiler ile hep birlikte omuz omuza çalışmış ve herkesin takdirini ve sevgisini kazanmıştır. Bu samimi ve işbirlikçi yönetim tarzı, Giray İnşaat’ın marka değeri ve temel ilkesi hâline gelmiştir.
 Mustafa Giray, sergilediği örnek davranışlar ve gerçekleştirdiği başarılı projelerin yanı sıra, 2008 yılında Giraylar Yapı Ltd. Şti. adlı şirketi kurmuş ve sonrasında da 2016 yılında, Giray Konut Mimarlık Mühendislik İnşaat şirketini kurmuştur.
 Bugün itibarıyla, Giray Konut Mimarlık Mühendislik İnşaat şirketi olarak yoluna devam eden grubumuz, Mustafa Giray beyefendinin açtığı yolda ve gösterdiği ufukta emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.